Vše má své místo – Motýlci

  • 0 komentářů

Je za námi poslední zářijový týden, a tak bylo třeba se s prvním měsícem, co jsme ve školce, řádně rozloučit. Byl to měsíc plný očekávání a to jak ze strany dětí, tak i z té naší dospělácké. Pomaličku jsme se všichni seznamovali a rozkoukávali a naučili se spoustu nových věcí. Některé byly těžké, jiné zas lehčí, ale všechny měly svůj důvod. Září je pro všechny velmi náročné, a tak jsme rádi, že je úspěšně za námi 🙂 Poslední týden se u Motýlků nesl v duchu – Vše má své místo. Neměli jsme ale na mysli jen hračky a věci obecně, ale především děti. A tak po Jablíčkovo-hruštičkovém dni jsme si upletli obrovskou pavučinu přátelství. Tahle pavučina měla tolik směrů, že jsme se do ní všichni zamotali, ale to vůbec nevadilo, cílem totiž bylo uplést silné pouto, které udrží i takovou zátěž, jako byl teď například míč a to se podařilo. Tak jsme zjistili, že když všichni budeme držet při sobě a budeme si navzájem pomáhat a respektovat jeden druhého, dokážeme společně neobyčejné věci. Při rozplétání jsme si pak procvičili svá jména, protože to některým zatím moc nejde, což vůbec nevadí, ještě nás totiž čeká hodně her, kde si je zopakujeme. Opakování je matka moudrosti, a protože máme šikovnou paní učitelku Kristýnku, složila nám krásnou písničku o našich třídních pravidlech. Vytáhla jsem tedy kytaru a s dětmi jsme na ní společně dál pracovali a to i v podobě pohybového doprovodu. Je skvělé, že děti píseň baví, a tak i pravidla a jejich dodržování je snadnější. Jsme ale teprve na začátku naší dlouhé cesty a občas přijdou kotrmelce. Proto nás navštívil znovu Rarášek a pověděl nám jeho příběh. Některé děti ho ještě neslyšely, například nová holčička, která k nám přišla později, ale všem se hned zalíbila. Společně s ní jsme si tedy znovu poslechli Raráška a ve svém deníčku jsme vytvořili první dvojstránku, která byla o Sebekázni. Teď už víme, že vše má své místo, svůj řád a že i když se nám občas něco nechce, musíme v sobě najít tu sílu, abychom se tu cítili všichni dobře, abychom tu byli spokojeni a do naší školky se těšili 🙂 Tak ahoj září a vítej říjne v podobě Sebeúcty.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *