Jak jsme tvořili pravidla u Ptáčků

  • 0 komentářů

Pondělí posledního záříjového týdne jsme prožili Jablko-hruškový den a přivítali podzim. Jurášek dětem připravil hádanku, co že to vlastně vítáme a že to dětem dalo zabrat, nakonec se však podařilo a hádanku rozluštily. Podzim jsme přivítali v parádních kostýmech, pobavili se, připravili jsme si báječný jablečný závitek, na kterém jsme si pak v krásné atmosféře babího léta řádně pochutnali. Po zbytek týdne jsme se pak věnovali poslednímu tématu SEBEKÁZNĚ a to Řádu – neřádu. Bylo potřeba domluvit si naše pravidla. Potřebuje je vlastně? Zjistili jsme, že ano. Chceme se přece cítit ve školce bezpečně a dobře, vzájemně se podporovat a dobře fungovat. Však také stálost a řád je jednou ze základních lidských potřeb. S dětmi jsme tedy budovali naše pravidla, které nám ukazují, co a jak ve školce dělat. Provázet nás budou celým rokem. Jurášek děti tento týden potěšil a věnoval jim deníček ctností, s kterým budeme po celý rok pracovat a na konci školního roku si jej děti odnesou. První si do deníčku děti vlepily náš pravidlový koláč, který jim pomůže uvědomit si, které pravidlo se jim daří plnit a které zatím ne. Deníčky mají děti ve svých krabičkách a určitě vám jej rádi ukáží i s pravidly. Během týdne se také děti naučily básničku, která jim připomíná mytí rukou a v závěru týdne se dětem podařilo během hry vytvořit v herně řád a zároveň si procvičily barvy a zkusily si třídění.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *