Jak si sám sebe (z)vážit? s Ptáčky

  • 0 komentářů

V uplynulém týdnu jsme se pokračovali se ctností SEBEÚCTA. S Ptáčky jsme se zabývali především péčí o naše tělo. Svá těla jsme si prohlíželi, měřili jsme naši výšku, učili se pojmenovat jeho jednotlivé části, zahráli si plno pohybových her a radovali se z toho, co naše těla dokáží. Takže jsme lidé. Aha. A jak to, že to o sobě tvrdíme? My se nějak lišíme od zvířat? Trochu jsme se zapotili a pobavili a nakonec to zaznělo, máme přece mozek a umíme mluvit. Během hry obdobné skořápkám jsme si zkusili, že ho opravdu všichni máme a že je potřeba ho používat a taky o něho pečovat. Ale nejen o něj, ale o celé tělo. Ne každý má takové štěstí, že je jeho tělo celé v pořádku, tak přišla řeč na to, jak se ke svému tělo s úctou chovat. Řeč byla především o bacilech, stravě, ovoci a zelenině, ale také ústní hygieně. Děti nám pověděli, kterou mají oblíbenou zeleninu a ovoce a v pátek jsme si připravili ovocnou dobrotu v podobě smoothie a koktejlu nabitým vitamíny. A že to dětem celý týden tak pěkně šlo, přišli se na ně podívat dva kamarádi, kteří ovoce a zeleninu mají také moc rádi. To bylo radosti♥.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *