Podzime, kamaráde – Motýlci

  • 0 komentářů

Minulý týden nám otevřel hned dvoje dveře 🙂  První vedly k novému měsíci listopadu a ty druhé k nové ctnosti, která se nazývá Přátelskost. Abychom tedy tyto dvě cesty spojily, měli jsme téma Podzime, kamaráde, který nás provedl již probíhajícím podzimem a poodkryl nám kousek ze své přátelskosti. Nebylo však kam spěchat, a tak jsme si v pondělí nejprve povídali o našem víkendu, co kdo dělal a snažili si navzájem naslouchat. Možná tak někdo dokonce získal inspiraci na další víkend a příště bude mít o čem vyprávět 🙂 Pořád jen sedět je ale občas nuda, bylo tedy třeba svá těla protáhnout a hezky se před prací vyřádit, protože nás čekala návštěva Raráška, který nám chtěl o té naší nové ctnosti tolik vyprávět. Nakonec jsme se ale s Raráškem rozloučili, neboť nás v úterý čekala návštěva ZOO a ZOO školy, a tak bylo třeba rozpomenout si na ty naše zvířátka. Děti se podívaly na jejich krásně namalované zdi v herně, kde si mohly všimnout našeho českého lesa, nebo naopak vedle u Ptáčků afrických zvířat. Zůstali jsme však u nás a připomněli si , jak že to s těmi mláďaty vlastně je – což byla opravdu fuška. Ale některé děti se pak v ZOO škole opravdu předvedly a byly celé netrpělivé, až je pan „učitel“ vyvolá:) Tato návštěva nechala ve všech veliký zážitek, především tučňáci a orangutani, kteří se s námi přišli nasvačit. V dalších dnech si děti své vzpomínky zvěčnily na čtvrtku a to společně se svým kamarádem, kterého si vybraly. Společně u stolečku pak na svých výtvorech pracovaly. Snažily se pracovat ale také na své spolupráci a vážit si názoru toho druhého. Což byla možná větší dřina, než ty mláďata. Ne každý se totiž shodl na své představě o opici, tučňákovi či hadovi. Jak ale smutné by to bez těch kamarádů bylo? A jak ho vlastně poznám? Proč je potřebuji? Na tyto otázky dětem pomohl odpovídat Šaman Přátelství, který s dětmi nejprve vybubnoval krásně barevný a slunečný podzim, a poté v nás pomohl probudit to naše přátelské chování. Nakonec nás ještě navštívil Rarášek a pomáhal dětem v tvorbě jejich deníčků 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *