O přátelskosti u Ptáčků

  • 0 komentářů

Měsíc listopad jsme zasvětili ctnosti PŘÁTELSKOST a na té se nám společně dobře pracovalo. Spolu s dětmi jsme si povídali o tom, co pro ně znamená přátelství. To jsme společně sepsali. Zjistili jsme, že přátelství se krásná věc. Aby jsme si to přátelství lépe osahali, vytvořili jsme si pavučinu přátelství a vyzkoušeli si, jaké to je v ní být a neponičit jí. Jak je třeba dávat pozor na jednotlivá vlákna spřadeného v přátelství. Pak jsme si pavučinu nakreslili na průhledný papír a rozstříhali. Každý nabarvil svou část pavučiny a nalepil si na ní fotku. Děti si pak vzájemně psaly vzkazy přátelství na své dílky pavučiny. Nadiktovaly mi, co chtějí napsat, a pak to obkreslili díky průhlednému papíru (to je moc bavilo). Pavučinu máme teď nalepenou na skleněných dveřích a připomíná nám naší přátelskost. Hodně jsme si povídali také o tom, jak poznáme svého přítele či kamaráda a tak jsme si zahrály hru „Když jsi kamarád tak pojď si s námi hrát …! To jsme si pěkně zazpívali a protáhli. A pak si to vyzkoušeli i trochu jinak. Pod deku se nám schoval jeden kamarád a děti musely přijít, který že kamarád se pod dekou skrývá. Někdo to poznal hned, protože si to odvodil z toho, kdo mám chybí v kruhu. Jiní se ho snažili poznat po hmatu ale také i po zvuku a nebo pomohlo to, když jsme ukázali jakou má dotyčný ruku či nohu. Podtitulem dalšího týdne bylo “ I já tě mohu něčemu naučit“ Celý týden směřoval k jednomu pátečnímu dni, kdy proběhlo třžiště vzájemného učení. Děti přemýšlely nad tím, co už umí a co by dokázaly naučit jiné děti, které to ještě neumí. Od střeby vznikal seznam dovedností, které by děti chtěly předat svým kamarádům. V pátek už jsme pracovali na samotném tržišti. K jednotlivým stanovištím tržiště vznikaly banery, aby děti poznaly, co že se to na stanovišti budou učit. V raním kruhu došlo k představení jednotlivých stanoviš a po svačince došlo už k samotnému vzájemnému učení. Už s dětmi víme, co nám může přinést naše přátelskost a máme z toho radost!

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *