Mikulášský týden u Ptáčků

  • 0 komentářů

Tento týden jsme toho prožilI opravdu mnoho. Převlékli jsme se za čerty a andílky a prožilI čertovsko-andělský rej. Bylo to moc fajn, Lucifer nám zde zanechal vzkaz a děti plnily úkoly. Všechny se jim splnit podařilo a tak přišla i odměna. Nebylo to však vůbec snadné, děti pracovaly ve skupinkách a bylo nutné spolupracovat, což se ne vždy vedlo, ale nakonec to všichni zvládli. Ve čtvrtek do školky dorazili tentokrát očekávaní hosté a to Mikuláš s jeho doprovodem čertíků a andílků. Děti se těšily, ale zároveň tu byly i velké obavy a strach. Abychom to překonali, namalovali jsme si malé čertě a povídali o tom, že čert byl také jednou malým čertětem a má své srdíčko. Přišli jsme na to, že je možná také trochu smutný, když se ho všichni bojí a řekli jsme si, že to zkusíme překonat. Čekání bylo dlouhé, tak ještě něž Mikuláš se svou družinou dorazili, probírali jsme se hříchy, přemýšleli, co bychom tak mohly zlepšit a vše špatné naházeli do pytle. Pak už dorazila očekávaná návštěva a děti to zvládly bez jediné slzičky, každý pověděl básničku či zazpíval. Mikuláš děti pochválil za to, co jim jde a také pověděl, co je třeba zlepšit. Andílci děti odměnilI a na závěr jsme všem zazpívali koledu(Půjdem spolu do Betléma), kterou jsme se v tomto týdnu také naučili. Po zbytek týdne jsme hodně tvořily – čertíky, hvězdičky přání, výzdobu. Trénovali jsme také na besídku, zapalovali první svíčku na adventním věnci a také listovali v adventním kalendáři, který nám tu v pondělí zanechal duch Vánoc. Už budeme vědět, kolik dní nám zbývá do Ježíška, na kterého se tak moc všichni těšíme.V pátek jsme pak na vše vzpomínali, jaké kdo měl pocity a pochválili jsme se také za to, jak citlivě se děti chovali ke svým kamarádům, kteří se báli. To je skvělé, protože tento měsíc nás provází ctnost CITLIVOST♥.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *