Cvičení dělá mistra – Motýlci

  • 0 komentářů

Druhý lednový týden byl plný zábavy i učení 🙂 S tématem „cvičení dělá mistra“ se děti dozvěděly, kdo to mistr vlastně je a v čem třeba můžeme být mistři i my. A protože nám tady ve školce trošku ta samostatnost a sebeobsluha pokulhává, přišel nás navštívit pan mistr Žiár z daleké Francie, aby dětem ukázal, že i oblékání nebo skládání věcí může být zábava. Pan mistr (jak se ho děti naučily vtipně oslovovat) předváděl své umění na všem možném: byl mistr v nalévání si pití, byl mistr ve skládání oblečení, byl mistr ve vázání tkaniček, v zapínání zipů aj. Děti pak vymýšlely, v čem naopak mistr není, neuměl totiž říct R, a tak ho to celý týden učily. Pan mistr a děti se tak učili navzájem a moc jim to šlo. Všechny děti se pak moc snažily, když se šlo třeba jen spinkat a musely si složit oblečení hezky na židličku. V šatně pak na sebe byly moc hrdé, když se jim poprvé podařilo zapnout zip u bundy a mohly tak rozhlašovat, že už jsou také mistři. Krásně se tak trénovala naše VYTRVALOST, což je tento měsíc naše nová ctnost. A že to dá velikou práci? To je jasná věc…zpívá se to i v naší nové písničce, kterou pro nás složila paní učitelka Kristýnka. Je velmi chytlavá, a tak věřím, že už jste ji od dětí také slyšeli. Byl to úžasný týden, i ty nejnudnější věci se rázem stali legrační, protože mistr Žiár byl efektivní motivací pro všechny. Krásně jsme zapracovali například i na grafomotorice při zimních pracovních listech, nebo na výtvarném citu při výrobě lyžích, kterém nám budou nápomocny i v dalším týdnu, jako připomínka blížícího se Lyžáčku. V závěru týdne se ale děti musely s mistrem rozloučit. Naposledy mu ukázaly, co vše se naučily a co naopak ještě potřebují potrénovat. Společně zavzpomínali na různé hry a také na divadlo, které nás přijelo navštívit. TAk  „au revoir“ a těšíme se na další týden 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *