Každý vidí pravdu jinýma očima – Ptáčci

  • 0 komentářů

S novým měsícem k nám přišla i nová krásná ctnost a to SPRAVEDLNOST. To, že každý vidí pravdu jinýma očima, to jsme tedy zjišťovali v minulém týdnu u Ptáčků. Podívali jsme se tedy na to, co to pravda je a rovnou si zkusili jak ji vidíme na sklenici, která měla z každé strany jiný obrázek. Děti zjistily, že jim děti naproti v kroužku opravdu nelžou a vidí zcela něco jiného, i když tomu zprvu zejména někteří opravdu nechtěli věřit. Chce to tedy více naslouchat druhému a snažit a to vidět jeho očima, když chci porozumět. To jsme si také vyzkoušeli v legrační hře o tom, jaký může být pejsek. Každý měl své hlasovací právo a hlasovalo se. Nikomu jsme jeho pravdu nerozmlouvaly i když i toto bylo pro některé děti těžké a bily se za pravdu svou. Ale nakonec proč by pes nemohl být kulatý či létající, v pohádce je určitě najdeme. Spravedlnosti jsme se také dotkli, když jsme si zpívali píseň o Vytrvalosti, kterou jsme tento týden ukončovali a pracovali s deníky ctností. Při zpěvu se nám tam v jedné sloce líbilo použít hned několik slov. Správně tam mělo být malovat, děti, které byly na lyžáčku zpívaly lyžovat a některým dětem se tam hodilo tancovat. Nezbývalo, než spravedlivě spor rozsoudit – děti přemýšlely a padaly různé návrhy, nakonec se hlasovalo s lístečky. Vznikla však remíza mezi malováním a tancováním, na řadu tedy přišla váha spravedlnosti a opět se hlasovalo. Tentokrát bylo rozhodnuto. Někdo nesl prohru špatně, i slzy ukáply, ale nakonec vše bylo uneseno a dobrý pocit ze spravedlnosti vše smazal.  V týdnu jsme si také hráli s barvami a vytvořili si zimní zahradu, když už nám sníh chybí venku. Byl to moc pěkný týden a těšíme se na další♥.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *