Co soudce a spravedlnost u Ptáčků

  • 0 komentářů

V měsíci únoru nás provází ctnost spravedlnost. Je to pro nás velmi vážné a těžké téma. Ale my se ho nebojíme a pustili jsme se do něj s vervou. První co si děti zkusily bylo spravedlivé dělení. Měli za úkol spravedlivě rozdělit hromadu bombonků. Podařilo se. Naučili jsme se proto novu písničku o spravedlnosti.  Na kartě ctností je u spravedlnosti vyobrazený kluk s váhou. Tak jsme se hodně bavili o tom, proč asi tam ta váha je. Váhu si děti i vyzkoušeli v reálu jak vlastně funguje. Pak jsme se s dětmi dostali k tomu, že někdy cítíme nespravedlnost. Když jsme rozebírali jednotlivé situace, kdy děti nespravedlnost cítily, dostali jsme se k tomu, že je důležitá pravda. Jenže ta je někdy pěkně ukrytá a tak se nám může stát, že i my jsme někdy k někomu nespravedliví. Děti se seznámily také s rolí soudce. Kdo to je a co vlastně dělá? Došlo i na to, že si děti mohly sami vyzkoušet, jak to má takový soudce, který hledá pravdu, těžké. Děti měly před sebou 3 optické klamy a musely se v žít do role soudců a svou kuličku dát na misku vah, kde si myslí, že je pravda. Pak jsme si pravdu ověřili a často krát se nám stalo, že bychom odsoudili někoho nespravedlivě. Tak si děti mohly uvědomit, že hledání pravdy není úplně jednoduché a že né vždy, co se zdá na první pohled jasné, opravdu pravdou je. Hodně nás bavili hry na pravdu, kdy si děti vyzkoušely i své znalosti z oboru létání, barev, či názvů zvířátek. Ve středu jsme také stihli oslavit Marečkovi narozeniny a ve čtvrtek za námi do školky přijelo divadlo Krabice Teplice.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *