Pravda a lež – Ptáčci

  • 0 komentářů

Poslední únorový týden jsme si přímo pohádkově užily. Pondělí nás přivítalo pohádkou o 12 měsíčkách. Dětem se moc líbila. Zopakovaly si měsíce a také jsme v ní hledali nespravedlnost. Děti měly přání si pohádku zahrát a tak jsme to v týdnu také zrealizovali. Děti postavily kulisy, rozdaly se role a hrálo se. Byla to velká zábava a moc se to dětem povedlo. V závěru jsme si v kroužku také povídali o tom, jak se cítil, ten, kdo hrál Marušku. Nebyly to příjemné pocity pro toho, ke komu se chovali nespravedlivě. Na čtvrtek se všichni moc těšily. Byl přeci Bál ledového království. Ráno děti tančily, tvořily a užívaly si chvíle v našem ledovém království. Po svačině k nám dorazil dopis. Elza nás v něm prosila o pomoc. No to se ví, že rádi pomůžeme. S velkou odvahou jsme se zhostili plnění úkolů a na konci dne na děti čekala odměna. V pátek jsme vzpomínali co vše jsme zažili v tomto měsíci se spravedlností. Četli jsme také příběh, o chlapci, který zvítězil ve velkém zápase jen díky nepozornosti rozhodčího. Zápas sice vyhrál a spokojený nebyl, začalo ho totiž hlodat černé svědomí. Jak by mohl příběh dopadnout jinak, jsme pak vymýšleli s dětmi. A protože měsíc únor nám již zavolal skřivánka a ptáčci již venku krásně zpívají,  zahráli jsme si na něho hru. A moc se těšíme na březen♥, který nám již dá první lžičku medu a poznáme novou ctnost, kterou tentokrát bude zodpovědnost.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *