Rozvážný soudce+bál Ledového království u Motýlků

  • 0 komentářů

Poslední únorový týden, který byl plný fantazie a pohádek, nám zakončil Spravedlnost opravdu spravedlivě a to tématem „Rozvážný soudce“. V pondělí jsme si tedy společně připomněli, co vše jsme se za únor naučili a abychom si to lépe zapamatovali, zvěčnily děti své nápady na velkou čtvrtku, která nám byla později ještě k užitku. Vznikla z ní veliká koláž, která ukrývala nejrůznější obrázky a dokonce naší známou písničku. Hojně se tedy stříhalo, lepilo a barvilo, a tak si každý přišel na své, neboť děti z Motýlků rády lepí pravdu všechno na co přijdou 🙂 V úterý nás pak navštívil hloupý Honza, který vlastně hloupý vůbec nebyl a nakonec všechny přechytračil. V jeho pohádce se děti seznámily nejen s oslíkem sypající dukáty, ale ještě s ubrousek prostírající jídlo či obuškem, který vypráskal lakomou Teklu. Děti pak po přečtení příběhu dávaly do váhy závaží podle toho, zda si to Tekla zasloužila či nikoliv a uvažovaly nad tím, zda Teklu to svědomí trochu nehlodá. To jsme pak zjišťovali společně v pátek, kdy proběhl soud. Tekla se svou obhájkyní Jituškou snažily vysvětlit, proč si takto počínala, až nakonec zasedla ctihodná porota i soudkyně a vynesli spravedlivý verdikt…Kolem této pohádky byl celkem poprask, a tak si děti na ni i zahrály. Nebylo to klasické divadlo, nýbrž pohybová hra, kde děti musely dodržet jak role, tak určená pravidla, aby vše proběhlo spravedlivě a nikdo nebyl ukřivděn. Ve čtvrtek pak proběhl dlouho očekávaný bál Ledového království, kde děti musely splnit 5 úkolů, uhádnout 5 hádanek a najít  5 hromádek vzácných magických kamenů, o které Trolové za záhadných okolnostech přišli. Hlavní trolkyně Měchynka, tak přišla požádat Elzu a její partu o navrácení těchto kamenů, aby se nakonec mohla znova rozsvítit a společným kouzlem tak magii vrátit zpět do jejich srdce. Dětem se naštěstí podařilo všechny vzácné kameny vrátit na své místo, a tak jsme se všichni mohli konečně spojit kouzelným provázkem a navrátit tak Měchynce její magii. Ta nakonec každého obdarovala svou magickou kuličkou, což bylo pro většinu to nejlepší z celého dne 😀 Teď už sbohem zimo, sbohem spravedlnosti, ale vítej jaro a spolu s ní novou ctnost ZODPOVĚDNOST.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *