Inspirace na domácí vzdělávání

  • 0 komentářů

Milé děti a především předškoláci,

myslíme na Vás i v této nesnadné době a proto, abyste se nenudili a zároveň procvičovali to, co jste se již naučili, posíláme vám pár nápadů a činností pro dlouhé chvilky. Tento měsíc by nás provázela ctnost pracovitost, počasí venku nás k ní přímo nabádá, tak směle do toho. Moc se na Vás už těšíme a máváme Vám :).

Vaše paní učitelky

Námět:

Jaro a jarní kytičky

S rodiči nastříhejte barevné papíry a povídejte si o tom, jakou barvu asi má jaro( může být žluté jako sluníčko, červené jako tulipán …). Zkuste doma najít knihu, kde se objevují jarní kytičky jako pampeliška, tulipán, sněženka, fialka aj. Pozorujte je a povídejte si o nich, jakou mají barvu, tvar, velikost a kde se vlastně vzali. Na procházkách možná některou i uvidíte. Venku si utrhněte pampelišku a pozorujte kolik krásných okvětních lístků má, zkuste najít i pampelišku odkvetlou, pozorovat semínka, zafoukat a sledovat kam až se semínka rozletí. Pokud máte doma nějaké semínka, povídejte si o tom, co semínko potřebuje, aby vyrostlo(vodu, půdu a slunce). Staňte se výzkumníky a semínko nechte naklíčit a sledujte, jak roste(doporučuji slunečnici). V příloze najdete pracovní listy k tématu(grafomotorika, pexeso, růst stromu – zkuste rozstříhat a sestavit ve správném pořadí) a také námět na výtvarnou činnost. Roční období si můžete připomenout a těla protáhnout s písničkou od Míši Růžičkové.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *