První týden u Motýlků

  • 0 komentářů

Po letních prázdninách nastal čas, kdy se děti vrací do své školky. Do Motýlků přiletělo hejno nových kamarádů, které bylo potřeba řádně přivítat. Od pondělí jsme hráli spoustu her, kdy se děti společně seznamovaly. Také se s námi přišla rozloučit paní učitelka Verunka, která přinesla každému nějaký dáreček. Někteří kamarádi byli hodně smutní a stýskalo se jim po maminkách a tatíncích. Protože se v naší školce učíme o ctnostech a v měsíci září nás provází respekt, snažili jsme se smutné kamarády pochopit a pomoct jim, aby se u nás cítili lépe. Každý jsme zažili tu úzkostnou chvilku, kdy se nám moc a moc stýskalo. Respekt je také o tom porozumění k těm druhým, o jejich pocitech a potřebách. Také jsme si vyrobili koláč pravidel, díky kterým se u nás ve školce můžeme cítit bezpečně. K tomu jsme se začali učit pravidlovou písničku, abychom si pravidla dobře zapamatovali a mohli je tak respektovat. Děti se začínají učit, jak probíhá den ve školce. Brzy už se v jednotlivých částech celého dne budou orientovat a respektovat, že si nehrajeme pokaždé, když se nám zachce. Že se také něco budeme učit a společně hrát hry, které provází jistá pravidla 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *