Vítej mezi námi, Ptáčku!

  • 0 komentářů

První zářijový týden utekl jako voda. Někomu se zpočátku zdálo velmi těžké rozloučit se s maminkou, tak se nás slzičky držely jak jen mohly, ale s každým dnem to bylo lepší a lepší. Starší kamarádi, kteří školku navštěvovali už loni, byli velmi pozorní a trpělivý, mladším kamarádům vše ukazovali a také jim hodně pomáhali♥. Děti se seznámily s rituály, které ve třídě Ptáčků máme, poznali nové paní učitelky a společně jsme se naučili písničku, kterou se každé ráno přivítáme, maňásek Jurášek nám předvedl zvoneček a také k čemu slouží. Teď už víme, že když zazvoní jednou, sejdeme se, abychom se spočítali a nahlásili paní kuchařce kolik nás je, ona nám za to na oplátku připraví něco moc dobrého k svačinám a obědu.  Když zazvoní dvakrát, starší děti už věděli, že to znamená začít uklízet, protože se sejdeme s paní učitelkou v kruhu, ta má pro nás jistě něco zajímavého připravené. Hráli jsme také spoustu her, díky kterým již téměř každý ví, jakou má značku a jak se jmenují kamarádi ve třídě. Seznámili jsme se také s piktogramy a režimem dne, to dětem také pomáhalo ve chvílích smutku, kdy měli strach, zda ta maminka opravdu přijde. V pátek už na naší kostce nálady byly téměř samé úsměvy, což byla velká odměna pro nás pedagogy♥ a po svačince jsme se pustili do tvoření ptáčků. Každý si vyrobil toho svého a teď nás těší na stěně chodby, kde vznikla výstavka ptáčků, tam my patříme.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *