Vše má své místo Motýlci

  • 0 komentářů

Motýlci mají za sebou druhý týden v měsíci září, který dostal název VŠE MÁ SVÉ MÍSTO. Tento týden byl pro mnohé z dětí velice náročný, protože hlavním heslem byl úklid. S dětmi jsme si zahráli spoustu tematických her potřebných pro uklízení hraček a pochopení toho, že každá hračka má své místo. Ale nebylo vše pouze o uklízení. Společně jsme s dětmi objevili zákoutí školky a její vnitřní svět. Pochopili jsme, že slovo školka neznamená pouze dvě třídy ale spoustu míst k tomu. Navštívili jsme prádelnu, ředitelnu, kuchyň a byli jsme pozdravit naše sousedy ptáčky. Také jsme hodně cvičili, tančili na písničky a hledali společně neposedného ztraceného Raráška. Tento měsíc nám místo obsadila ctnost RESPEKT a děti si toho mnoho vyzkoušely. Velké i malé děti se pokusily respektovat se navzájem, respektovat své potřeby a rozdíly, které se mezi nimi nacházejí. Pomocí hry a lanové dráhy si děti lépe uvědomily, že tu nejsou samy a musí dávat pozor kolem sebe a respektovat ostatní. Naučili jsme se společně rytmickou říkanku, díky které si budou děti lépe pamatovat dny v týdnu a také jsme si našli a vybarvili svoji značku, abychom si jí s nikým nezaměnili a věděli, kde máme každý v šatně své místo.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *