Vše má své místo – PTÁČCI

  • 0 komentářů

Druhý týden jsme si s dětmi povídali o tom, že všechno a všichni máme ve školce své místo. Děti vzpomínaly, kde všude ve školce najdou  svoji značku. Zjistili jsme, že každý má své místečko v šatně, u stolečku a každý má ve školce svou postýlku a krabičku. V pondělí jsme si zahráli hru, která dětem ukázala a pomohla pochopit systém přihlašování k jednotlivým hračkám pomocí fotografií na tabuli. V úterý se děti seznamovaly s prostorem celé třídy. Ve skupinkách hledaly jednotlivé hrací koutky podle fotek. To pro děti nebylo nic těžkého. Každá skupinka pak dostala za úkol koutek trochu přeházet, aby kamarády otestovaly zda vědí, kam které hračky patří. Tato činnost některé děti trochu potrápila, ale nakonec jsme společnými silami vše zvládli. V dalších dnech jsme si ještě společně zazpívali, naučili se novou básničku, procvičili jsme si naše smysly – hledali jsme, co se ve třídě změnilo a poznávali hračky podle hmatu. A protože nás celým měsícem provází cnost RESPEKT, povídali jsme si o tom, co to ten respekt vlastně je. Během pobytu venku, jsem si užívali krásného počasí na školní zahradě, udělali jsem si procházku na hřiště a byli jsme pozorovat vlaky. Jeden takový jsme si pak společně vyrobili. Pro všechny ptáčky na společnou cestu celým školním rokem :-).

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *