Respekt – tvoříme pravidla s Ptáčky

  • 0 komentářů

Máme zde report ze třetího zářijového týdne. V tomto týdnu jsme se respektu dotýkali poměrně často. V pondělí po svačince čekalo na děti v herně překvapení, bylo to vajíčko. Vajíčko se ale ne a ne vyklubat, tak jsme společně s dětmi přemýšleli, proč tomu tak je. Došli jsme k tomu, že vajíčko určitě potřebuje teplo, ticho, i lásku♥ a děti to vajíčku dopřáli. No co se nakonec nestalo, vše se povedlo a vajíčko se vyklubalo, to bylo radosti. Celý týden se pak točil okolo pravidel, s dětmi jsme došli k tomu, že aby nám ve třídě bylo dobře, také každý z nás něco potřebuje a začali jsme tvořit pravidla. Bude to práce na delší dobu, ale o to víc je potom budeme respektovat. Protože nás respekt tento měsíc provází, povídali jsme si i o něm. Respekt jsme zažívali i při hrách, například na pozdravy. Že je slušné pozdravit, to už víme. Tentokrát si děti mohli vybrat, jaký pozdrav jim vyhovuje, pro někoho to byl taneček, někdo si rád plácnul a oblíbené bylo i objetí. Děti si zažily obě role, tak si mohli zkusit, jaké je to respektovat přání druhého. Ve středu jsme si zahráli naše oblíbené hry, připravili si své židličky do herny a poté nás čekalo ve školce velké překvapení. Přijelo nás navštívit Štěpánčino divadélko a zahrálo krásnou pohádku O Koblížkovi. Pohádka se dětem moc líbila a nakonec se naučily i taneček, který byl doprovázen hudbou. Po zbytek týdne jsme si s dětičkami tvořili nové pravidlo a to RUČIČKOVÉ. Obtiskovali jsme si své dlaně, vymýšleli, co je pro pravidlo důležité, naučili se novou básničku a zahráli jsme si spousty her. Vytváření pravidel byla pro nás zkrátka veliká zábava.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *