Respekt k druhým – Ptáčkové

  • 0 komentářů

S dětmi jsme prožili týden, který jsme věnovali respektu k druhým. Úterý děti dokončily náš plakát s pravidly a vyrobily talíř plný špagetek , který dětem bude připomínat, že každé jídlo, které máme aspoň jednou ochutnáme, jinak bychom přece nemohli tvrdit, že nám nechutná. Děti si také vyrobili každý své košťátko z větviček, které nasbírali na procházkách. Pak proběhla narozeninová oslava K.F. a také děti popřáli k svátku jednomu z kamarádů. S dětmi jsme vyráběli podzimní výzdobu pro naší školku. Věnovali jsme se nejen podzimu, ale také respektu. Co už potřebujeme my, to už víme, ale copak rostliny. Můžeme se k nim také chovat s respektem? Jak to bude vypadat? Takové jsme si kladli otázky. Děti byly moc šikovné a rostlinky s citem zasadily. Hráli jsme také spoustu pohybových her, kde děti procvičovaly reakci na signál, protahovali těla, trénovali poznávání barev. Po cvičení se bylo potřeba zrelaxovat, k tomu nám tenhle týden pomohly kaštánky, které nám přinesla jedna milá maminka, děkujeme :). Relaxace s kaštánky bylo pro děti moc příjemná a i v této aktivitě děti přemýšleli o respektu k druhému. Bylo potřeba si ve dvojici vykomunikovat, co je komu příjemné a co už není. Pak bylo krásné pozorovat dětské úsměvy plné spokojenosti. Týden jsme zakončily hrou na barevné planety, ocitli jsme se ve vesmíru, kde ovšem vítr nadělal velký nepořádek a bylo potřeba nastolit řád a navrátit planety do jejich původního stavu.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *