Odvaha dělat věci jinak – Motýlci

  • 0 komentářů

Celý týden se nesl v duchu odvahy, ale v trochu jiném slova smyslu. Děti si zkusily věci dělat trochu jinak a s jiný úmyslem. Heslo týdne: ODVAHA DĚLAT VĚCI JINAK. Vytvořili jsme s Motýlky spoustu věcí pro naše malé dvounohé zvířátka. Začalo to už v pondělí, kdy jsme si pověděli o našich okřídlených obyvatelích a čím bychom je měli krmit. Děti neváhaly a druhý den se ihned pustily do vyrábění krmítek pro ptáčky. Krmítka jsme vyráběli z ovoce, semínek (slunečnice, oves, pšenice,..) a ze sádla. Vděčíme rodičům, kteří nám vše přinesli abychom mohli s dětmi uspořádat tuto akci. Děti byly moc rády, že můžeme obdarovat ty, kteří si potravu obtížně v zimě shání. Také jsme si udělali malý výlet k Labi, kde jsme nakrmili i kachny, racky a holuby, ale suchým chlebem to nebylo. Odvážili jsme se to udělat jinak a to tak, že jsme nastrouhali zeleninu, kterou jsme smíchali se semínky. Poslední den pracovního týdne se nesl v duchu barvy. Děti si nabarvily budku, kterou jsme poté umístili za okno, abychom jí mohli pozorovat. Každý si také vyrobil svého vlastního ptáčka skrze síto. Úspěšný týden za námi a další týden před námi! 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *