Masopust u Motýlků

  • 0 komentářů

Do školky nám tento týden zavítal MASOPUST a s ním se pojí spousta tradic, které jsme si s dětmi ve školce  vyzkoušeli. S první tradicí jsme  začali už v pondělí a tou bylo pečení masopustních koláčů z kynutého těsta. Kdy děti pozorovaly, jak těsto vzniká a co tomu předchází. Poté si každý vyválel placičku, naplnil náplněmi a posypal drobenkou. Také jsme si sdělili, co právě tento svátek znamená, proč se slaví a jaké jsou jeho další tradice. Další tradicí, kterou jsme si vyzkoušeli bylo hraní na nástroje a zpívání po celý den. Využili jsme bubínek, kytaru, činele a spoustu dalšího. Nechyběla ani výroba jitrnic z punčochy a šaška z papíru.  Konal se pravý masopustní průvod ve zvířecích maskách při kterém jsme se toho hodně naučili. Poslední den se nesl v duchu masek a převleků. Děti si zkusily chůzi po červeném koberci v kostýmech, které potom každý postupně ohodnotil. Tento týden byl plný zábavy a nových poznatků a zkušeností, které děti získaly.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *