Kdé dómov můůůůůj!

  • 0 komentářů

Ptáčkové již ví, kde jest jejich domov. Česká republika byla totiž prvním tématem v rámci nové cnosti – HRDOSTI. S dětmi jsme si povídali o tom, že můžeme být hrdými čechy a zaskákali si „Kdo neskáče není Čech“! Děti shlédly díl mini seriálu Dějiny udatného českého národa, kde jim příběhy vyprávěl Český lev. Viděly díl o legendě Praotce Čecha, sami si poté vyzkoušely, jakou měl asi cestu na horu Říp.  Podívali jsme se, kde leží Česká republika na mapě, jaké je hlavní město a poté jsme shlédli další díl, který byl o hlavním městě a pražských památkách. Děti si poté vyzkoušely být staviteli podobně jako Karel IV. Na své velkolepé stavby byly náležitě hrdé. Poslechli jsme si českou hymnu, vyrobili státní vlajku a povídali si o dalších symbolech České republiky. Čtvrteční den byl věnovaný maminka, děti se naučily básničku a vyrobily přáníčko (ale to až v neděli). V pátek jsme si zopakovali, co vše jsme se o České republice naučili, přidali jsme nový poznatek a to řeku Vltavu, jenž protéká hlavním městem. Děti mohly slyšet skladbu od Bedřicha Smetany – Vltavu, jenž později ztvárnily tancem. Nakonec jsme si zahráli pohybově dramatickou hru pozdravy a ukázali si, jak se lidé na světe mohou zdravit. Protože ne všechny děti z naší třídy jsou z České republiky.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *