Kde domov můj- Motýlci

  • 0 komentářů

Heslo: Kde domov můj, nás provázelo celý týden. Společně jsme procestovaly celou českou republiku, ukázali jsme si, kde leží naše hlavní město, kde bydlíme my a spoustu dalších náležitostí, které se na mapě nachází. Děti tedy už ví, co znamenají jednotlivé barvy na mapě. Neotáleli jsme a vydali jsme se na rozhlednu MALÉ SEDLO, abychom zjistili, jak vypadá naše město. Zde jsme poznávali poklady našeho města. Děti toho spoustu znaly a také se naučily nové památky. V Úterý jsme se seznámili s hymnou české republiky a také jsme se jí naučili krásně zazpívat. Následující den jsme poznávali znaky české republiky. Děti se seznámily se státním znakem, českou vlajkou, hymnou, národní strom. Společnými silami jsme vytvořili velký státní znak pomocí temper. Vydali jsme se na cestu za národním stromem a děti hledaly náš národní strom Lípu. Ve čtvrtek jsme si vyprávěli pověsti, které se vážou k naší české republice. Slyšeli jsme o Bivojovi, Bruncvíkovi, O Krokovi a jeho dcerách, a spoustu dalších. Tyto poslechnuté pověsti a jejich děj, děti následně vyobrazili na papír. Poslední týden jsme si zahráli na stavitele a postavili jsme si velký hrad jako měl Karel IV.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *