Obyčejné hrdinství

  • 0 komentářů

Minulý týden se naše školka zapojila v rámci ctnosti hrdosti do kampaně Obyčejného hrdinství, která ukazuje, jak my sami můžeme přispět k péči o životní prostředí. Abychom mohli něco zasadit, potřebovali jsme se nejprve dozvědět, jaké části má rostlina, jak a z čeho roste. Naučili jsme se tedy postup sázení semínek, který jsme poté aplikovali v praxi. Zasadili jsme dýně, hrášek a řeřichu. Venku jsme zasadili několik ovocných keřů malin a angreštu, a také rajčata a celer. Abychom si názorně ukázali, jak květiny pijí, udělali jsme experminet s natrhanými květinami a obarvenou vodou. Děti také namalovaly, jak roste a kvete pampeliška.

Zahráli jsme si spoustu her, při kterých jsme se naučili názvy rostlin, zdramatizovali růst květiny, a také si zahráli na zaradníky nebo si zacvičili květinovou jógu.

Vaše děti mohou být na sebe hrdé, protože přispěly k lepší péči o životní prostředí. Květiny, co jsme zasadili, za rok totiž pochytají 118 kg oxidu uhličitého.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *