Nekonečný vesmír

  • 0 komentářů

V rámci cnosti nadšení jsme se zabývali nekonečným vesmírem. Děti byly seznámeny s pojmy jako jsou planety, hvězdy, galaxie a další. Sami si také zkoušeli postavit galaxii. Děti si vyzkoušely chůzi po měsíci, měly závod hvězd a prolézaly černou dírou. Zahráli jsme si na velký třesk a vyzkoušeli nekonečno. Kdo se chce však vydat do vesmíru musí mít platný vesmírný pas, proto jsme si jej vyrobily. Děti také popisovaly, jak vypadá kosmonaut a jaké musí mít vlastnosti. Sami si pak zkusily nakreslit kosmonauta dle návodu.Ve čtvrtek nás navštívilo sférické kino, kde jsme se přes vesmír dostali do hlubin oceánů. Protože jsme se tento týden velmi kamarádili s motýlky, kteří se zabývali vodou, prolnula se nám voda i do vesmírného tématu. Nejvíce vody děti pocítily na zahradě při balónkové bitvě, pouštění lodiček a také při pátečním vodním souboji. V pátek také všichni přítomní ptáčci a motýlci složili kosmonautský výcvik, který obsahoval hledání rozdílů mezi galaxiemi, zkoušky z měsíční chůze, uspořádání planet dle velikostí, stavby rakety, vesmírného sudoku, lovení vesmírných vzorků a dosahem až na Slunce. Kdo chtěl mohl později odletět do vesmíru.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *