Bez pravidel to nejde / Porozumění pravidlům u Ptáčků

  • 0 komentářů

Minulý týden se u ptáčků učila pravidla. V rámci porozumění bylo důležité pochopit, jak to ve školce chodí. Že tu funguje nějaký řád a pravidla. Bez nich bychom se ve školce necítili bezpečně a zavládl by chaos. Porozumění tomu, proč jsou pravidla vlastně důležitá, proč si každý nemůže dělat, co se mu zlíbí?

Začali jsme srdíčkovým, to aby děti věděly, že si ve školce neubližujeme. Potom želvičkové, to aby se ve školce ve vnitřních prostorách neběhalo a nestal se nám nějaký úraz. Také ouškové, třeba že se neskáče do řeči a poslouchá se, kdy kamarád nebo paní učitelka povídá. Také kapičkové, to aby si děti před jídlem nebo po záchodě umyly ručičky. Ještě jsme si neřekli úplně všechny, aby toho na nás nebylo hodně. Celý ten týden jsme na naučená pravidla hráli nejrůznější hry, ale hlavně jsme se naučili pravidlovou písničku. S každým pravidlem jednu novou sloku. Schválně, vzpomeneš si a zazpíváš jí mamince ?

Na chodbě můžete vidět krásné obrázky portrétů dětí. Myslím, že se každému moc povedl.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *