Minulý týden u MOTÝLKŮ- porozumět druhým

  • 0 komentářů

Tento týden jsme se bavili o porozumění druhým.Povídali jsme si, jak se k sobě máme navzájem chovat a také porozumět novým dětem, kteří si ještě zvykají na nové prostředí. Hovořili  jsme společně o tom, že máme na světě také lidi, kteří neslyší nebo nevidí. Snažili jsme se to dětem vysvětlit a vcítit se do situaci těchto lidí. Vedli jsme například svého “slepého” kamaráda přes dráhu, poznáváli jsme kamaráda podle hlasu, učili jsme se znakovou řeč. Také jsme si ukazovali obrázky, jak slepý člověk vypadá, že má například i svého pomocníka pejska.

Minuly týden jsme přivítali podzim, proto jsme měli ve školce jablíčkovo-hruštičkový den. Od rána nám chodily děti v krásných maskách, které jsme si navzájem obdivovali. Společně jsme se zapojili do přípravy štrůdlu. Poté jsme obtiskli barevnou hruškou či jablíčko na čtvrtku. A na závěr toho to dne jsme si udělali v herně taneční parket, kde se konala pořádná diskotéka :)))

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *