Barevný svět- Motýlci

  • 0 komentářů

Barevný svět nás provázel celý minulý týden. Naučili jsme se pomocí skupinových her snad všechny možné barvy na světě. Zkoušeli jsme se mezi sebou rozeznat ovoce a zeleninu a nejen očima, ale i hmatem. Taká jsme využili spadaného barevného listí a vyrobili jsme si z něj lesní zvířátka.  Téma týdne jsme zakončili putováním po stanovištích, na kterých jsme ochutnávali, jak barevný a různorodý svět kolem nás je. Pracovali jsme i ve dvojicích a trojicích, děti přecházely k aktivitám podle vlastního zájmu. Četly skvělou komunikativní knihu Podzim, rozmazlovaly své smysly tvorbou z barevných víček, předškoláci mají za sebou „barevný diktát“ a také jsme skládali odstíny Montessori barevných destiček, pomocí kterých jsme vytvořili sluneční paprsky, kterých nám už ubývá. Ukázali jsme si nejtmavší/nejsvětlejší odstín a při uklízení pomůcky jsme mohli poukázat na to, že i úklid jedné aktivity nemusí probíhat s respektem. Ale také může… když třeba počkáme nebo požádáme o prostor.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *