Příroda umí být vděčná -Motýlci

  • 0 komentářů

Téma týdne jsme otevřeli trochu netradičním hádáním. Co se nachází na táccích ve sklenicích ukrytých pod šátkem…? Paní učitelka do nich totiž odchytla vzorky neživé přírody – voda, vzduch, půda a kameny, světlo a teplo ze Slunce. Děti pak dále doplňovaly vyprávění o tom, co se děje v živé přírodě a poznávaly dary živé přírody vystavené na tácku. A to nejen zrakem, ale i dalšími smysly – když osahávaly zrna pšenice, nořily ruce do fazolí, ochutnávaly semínka dýně nebo sluchem odhalovaly zvuky přírody při pobytu venku a studiu zvukových knížek. Starší děti přiřazovaly větvičky stromů a jejich plody ke kartičkám. Vyráběli jsme každý svůj jedinečný strom a podzimní dekoraci ze semínek k zavěšení. Radost nám přineslo představení Štepánčina loutkového divadlo s pohádkou O veselé dýni, a tak jsme rovnou před vstupní dveře umístili podzimní dekoraci 🙂 Ve středu nás ve školce navštívilo divadlo. V druhé části týdne jsme se z rostlinného světa přestěhovali více do světa zvířat – spojovali jsme kartičky do zvířecích rodin, hráli jsme si s figurkami zvířátek, ukazovali jsme si obrázky a třídili je podle místa, kde přirozeně žijí. Také jsme společně diskutovali o barvách podzimu, jak vypadá podzim a, jak například jaro. Poté jsme s dětmi malovali podzimní stromy, pomocí svých prstů a barev. Výkresy jsme si společně vystavili na chodbu u třídy.
V pátek jsme se s dětmi vydali do lesa, kde jsme dělali domečky pro zvířátka.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *