Výskyt Roupa dětského

  • 0 komentářů

Vážení rodiče,

upozorňujeme Vás, že se v naší mateřské škole vyskytlo střevní onemocnění – roup dětský. Věnujte prosím zvýšenou pozornost prevenci a sledování příznaků onemocnění.

Příznaky: objevuje se nepříjemný pocit svědění a pálení uvnitř a kolem konečníku. Dítě se škrábe a na konečcích prstů mohou ulpět oplozená vajíčka. Neumyté ruce mohou být zdrojem opětovné nákazy – autoinfekce. Onemocnění se může projevit zvýšenou únavou, neklidem, bolestí břicha, průjmem, podrážděností. Ve stolici se začínají objevovat nejen vajíčka, ale i dospělí jedinci. Je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření: mytí rukou po toaletě, před jídlem, důkladné mytí celého těla a stříhání nehtů na krátko. Též je třeba prát spodní prádlo a pyžamo ze školky na co nejvyšší teplotu.

Pokud se onemocnění objeví u Vašeho dítěte, kontaktujte svého pediatra. 

Děkujeme za spolupráci

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *