Ptáčci si všímají maličkostí

  • 0 komentářů

Minulý týden k nám přijelo divadlo Krabice z Teplic s představením o ježkovi. Po představení se děti skvěle doplňovaly ve vyprávění příběhu o ježkovi a hned jsme dostali příležitost si popovídat o prvních maličkostech – rozdílech v hudebních nástrojích. Děti od nás znají ukulele, ale to, na co hrál jeden z herců, bylo větší a mělo více strun! 🙂 Dohodli jsme se, že budeme tento týden trochu víc zaměřovat svou pozornost na (zdánlivé) maličkosti jako jsou laskavá žádost, poděkování, vstřícné chování… A že se na konci týdne ohlédneme, jestli to jsou opravdu maličkosti nebo nás stojí i nějaké úsilí.  No, dařilo se nám hlavně v prvních dnech, pak už to bylo složitější a klima ve třídě se proměňovalo – byly dny, kdy nám to spolu šlo snáz a hravěji, ale i dny, kdy nám to šlo ztuha 🙂 Veselou náladu nám ale přineslo blížící se jaro, které nám vlezlo až do třídy. Začali jsme klíčit mungo a cizrnu, celý týden důkladně proplachovali, abychom v pátek mohli ochutnat. Péče se vyplatila. Pomalejší se ukázalo klíčení semínek bylin v pařeništi, ale v pátek už jsme našli první mini pukliny a vykukující klíčky. Celý týden jsme ochutnávali různé hudební styly, ať už jazz, house, rock, chorál, vážnou hudbu nebo jsme si prozpěvovali písničku Jaro dělá pokusy (Svěrák/Uhlíř), poslouchali jsme slovo *jaro*v písničce a vždy vyskočili ze dřepu do vzduchu, při tanci jsme na toto slovo skočili do rybníka nebo jsme slova počítali pomocí balónků. Studenou vodu jsme na sebe cákali v doprovodu básničky „Voda, voda hodná je“ a dost jsme se u toho nasmáli a uvolnili. Děti relaxovaly pod padákem při čtení relaxačního textu nebo na Smetanovu Vltavu tančily s šátky. Když nám houstla atmosféra, uvědomili jsme si, kde v těle cítíme nepříjemné pocity, a vyklepali jsme je z těla, abychom je mohli pustit otevřeným oknem ven, kde si s nimi příroda už poradí 🙂 Foukání do duhových barev, následné hledání v obraze a dokreslování detailů pak daly dětem příležitost prezentovat svou tvorbu před ostatními.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *