‘‘Jedna vlaštovka jaro nedělá‘‘ -SPOLUPRÁCE-

  • 0 komentářů

V březnu jsme se zabývali ctností Spolupráce. S dětmi jsme se bavili o tom, kdo je náš kamarád a co přátelství znamená. Děti hodně pracovaly ve skupinách a ve dvojicích, aby se naučily spolupracovat, dělat kompromisy, ale také umět prosadit své myšlenky a dohodnout se. První týden se nesl v duchu “Ve dvou se to lépe táhne”. Děti si vyzkoušely různá cvičení na zkoušku důvěry, vyzkoušely si, jaké to je, když se musí zcela spolehnout na druhého kamaráda. To si děti ověřily při procházení překážkovou dráhou, kdy měl jeden z nich zavázané oči. Straší děti navštívily školu, kde si prohlédly její prostory a vyzkoušely si takový den ve škole na nečisto.  Následující týden se věnoval tématu “Každý chvilku tahá pilku”. Děti se doslova učily zacházet s pilou, zkusily si nařezat dřívka na další práci. Děti také společně vyráběly mapu města Ústí nad Labem. Předškoláci se vydali do centra města a nafotili nejdůležitější budovy našeho města. Tyto fotografie následně umístili na mapu a s ostatními dětmi dokreslili silnice, dodělali mosty a zaznamenali na mapu objekty, které jim připadali důležitě. Jelikož už jsme všichni radostně očekávali jaro, začali jsme  následující týdny souznít s přírodou. Sledovali jsme, jaké kvetou první jarní rostliny, jací se probouzí po zimě živočichové. Zopakovali jsme si tedy názvy některých druhů rostlin, jména zvířat a jejich mláďat. Spolupracovat se dá nejen mezi lidmi, ale také s přírodou. Proto poslední březnové dny byly věnovány právě Čisté přírodě. V tématu Čistá příroda budeme spolupracovat i nadále, protože se naše školka zapojila do projektu Ukliďme Česko, který proběhne 4.4. V březnu chodily také přihlášené děti na keramiku a bruslení.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *