Jak jsme prožili Září u Motýlků

  • 0 komentářů

Letošní rok začal u Motýlků přivítáním a vzájemným poznáváním. Přivítali jsme mezi sebou nové kamarády. Zpočátku se to u někoho neobešlo bez slziček, ale každý dnem bylo znát, že si děti zvykají na nové prostředí, paní učitelky i nové kamarády. Starší kamarádi ukázali, jak báječně starostivý jsou. Mladším kamarádům pomáhali, ukazovali, konejšili je. Společně s paní učitelkami je také seznámily s rituály, které ve školce máme – ranní kruh a přivítání, kalendář, přihlašování na tabuli s aktivitami, kde si děti volí hru dle svého zájmu aj. Děti si však ve školce nejen hrály, ale i pracovaly. Jeden týden se nám totiž ve školce objevily Papejšové. První z nich byl Papejš Nepořádník, který nám tu udělal opravdu velký nepořádek. S dětmi jsme ho však zahnali, ale naučili se, že vše má své místo. Občas ještě někoho Papejš posedne, ale my už víme, jak na něho. A někdy mu odolat je zkrátka těžké a tak na sebekázni budeme dál pracovat. Po Nepořádníkovi nás navštívil také Žalovánek a nečekaně i Buchna a Kopna. To už jsme s dětmi usoudily, že v takovém prostředí nám není dobře a pustily se do tvoření pravidel. Povedlo se nám to skvěle. Abychom však na ně nezapomínali, visí nám ve třídě plakát, který nám je vždy připomene. V září jsme také přivítali podzim. Podzimníček nám tu nechal své plody a děti je s nadšením odkrývaly. Zajímavé byly zejména dýně, které byly každá úplně jiná. Velká, malá, barevná, žlutá, hladká, hrubá. Děti viděly spoustu rozdílů mezi nimi a my se mohli dotknout také jedinečnosti. Utvrdili jsme se v tom, že stejně jako dýně, tak i každý z nás je jiný. Máme své přednosti i nedostatky a tak je to taky v pořádku. Prožili jsme i několik oslav narozenin a zvířátkový den, který jsme si dětmi moc užili

. Navštívila nás slepička Anička, u dětí měla velký úspěch ♥.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *