Říjen u Ptáčků

  • 0 komentářů

V říjnu jsme s dětmi měli spoustu akcí. Od bruslení, keramiku, divadlo v národním domě, focení, besedy s policií po slavnostní ukončení měsíce na dýňování s rodiči. Kromě Halloweenu, kdy jsme hráli strašidelné hry, dělali jsme pokusy s lektvary a ochutnávali jsme mozek, jsme oslavili i Dušičky. Vyrobili jsme si svíčky pro ty, co už nás opustili. Každý svou svíčku vyrobil někomu jako vzpomínku na něj. Hodně jsme se tím naučili o laskavosti. Také jsme si hezky ozdobili chodbu barevnými deštníky a holínkami. Protože podzim je plný barev, sbírali jme venku listy, ty jsme vylisovali a nakonec nám také zdobí chodbu. Ctnost pracovitost tedy nezůstala pozadu. Nejen velká frotáž, ale také dokreslené listy na papíře. Celý měsíc jsme se starali o naše nové zvířátko, poprvé jsme krmili myškami a viděli jsme jak funguje hadí cyklus. Tím jsme se dotkli ctnosti zodpovědnost a starostlivost. Učil jsme se o zvířátkách v lese a na statku. Postavili jsme celou farmu a taky jsme si vyrobili vlastní stáje s ohradou, se kterými jsme si skoro každý den hráli. Dvakrát jsme si mohli vyzkoušet tělocvik ve škole jako velký školák. Už víme, co je žíněnka, kruhy nebo hrazda. Na konci měsíce jsme měli dýňování a ozdobili jsme si celou zahrádku dýněmi, hráli jsme soutěže a dostali sladkou odměnu.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *