Jak bylo u Motýlků v Listopadu

  • 0 komentářů

Listopad jsme s motýlky započaly svátkem dušičky. Společně jsme se pobavili o významu dušiček. Pověděli jsme si, kdo už mezi námi není a poslali jsme malý vzkaz nahoru do nebíčka. Procházky lesem, hledání nejbarevnějších listů a objevování krás podzimu v tomto měsíci také nechybělo. Podařilo se nám najít bedlu, které jsme následně zazpívali. A protože se nám vítr opíral do oken a opadávaly poslední lístky ze stromů, tak jsme si vyrobili barevné draky, které nám zdobily chodbu před naší třídou. Následoval svátek Svatého Martina, o kterém jsme si pověděli legendu, zdolali překážkovou dráhu na bílém koni a na závěr si upekli svatomartinské rohlíčky. Tento měsíc nás přišly opět navštívit taneční lektoři, díky kterým si děti vyzkoušely více druhů tance. Následně jsme se věnovali tématu dětem blízké a to je rodina. Společně jsme si prohlédli karty cností a děti si samostatně vybraly kartu s cností, která jim připomínala právě rodinu. Výběr byl velmi bohatý, nechyběla laskavost, upřímnost, sebeláska, věrnost a porozumění. Dále dětičky přinesly fotky své rodiny, které nám následně ukázaly a pověděly nám, kdo se na fotce nachází. Poté jsme si udělali u nás ve třídě výstavu těchto rodinných fotek. Na závěr měsíce jsme si vyrobili venkovní ozdoby z přírodnin na ozdobení stromečku na lidickém náměstí.

 

 

 

 

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *