Ledový měsíc u Motýlků

  • 0 komentářů

Nový rok jsme přivítali s radostí a s nadějí, že nám přinese mnoho krásných chvil. A jak jinak to oslavit, než krásným ohňostrojem, který nám rozsvítí oblohu nad našimi hlavami. My si vytvořili i ten náš, papírový. Ručky se chopily papírových ruliček a na listech papíru se začli rodit jiskry, třpytivé hvězdy a barevné prskavky. V době Tří králů jsme vzpomenuly legendu, která panuje a zrodil se nápad: „Co kdybychom si vyrobily také koruny“. Vznikly koruny krásné, které by dětem jistě obdivovaly i samotní králové. Připomněli jsme si také poselství jejich díla, které je symbolem radosti, naděje a lásky a štědrosti, kterou nesly do světa. Další týden jsme se věnovali péči o ptáčky v zimě. V zimě, kdy jsou dny krátké a chladné, ptáčci mají potíže s hledáním dostatku potravy. Proto je naše pomoc při krmení tak důležitá. Ptáčkům jsme doplnily krmítka a dokonce i vyrobili nové. Seznámili jsme se s druhy ptactva, které zde můžeme vidět a děti si také vyrobili vlastní dalekohled, abychom ptáčky mohli pozorovat. Pak už jsme se ocitli v zemi ledu a sněhu. Led nám posloužil jako malířské plátno a děti ho obarvili studenými barvami. Pomocí fantazie děti vytvořili dokonalou ledovou krajinu, kterou dozdobili i arktickou faunou. Senzomotorický zážitek byl i během prosvěcování ledu. S dětmi jsme si užili i stavění iglú, lovení ryb a také jsme si během hry na ledové kry ověřili, jak dokážeme spolupracovat. Zjistili jsme, že to není vždy snadné, ale pokud je snaha a komunikace, vše jde lépe. Zimní počasí nám přálo a tak jsme si s dětmi užívali zimní radovánky jak ve třídě, tak i na zahradě. Ve třídě jsme se věnovali zimním sportům. Dozvěděli jsme se, jaké vlastně existují. Mnohé si děti i vyzkoušeli. Hrála se pantomima, procvičovala se grafomotorika do sněhu a mnoho dalšího. Moc jsme si to užili. ♥

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *