Březen u Motýlků

  • 0 komentářů

Březen nás s Motýlky zavedl do doby předjaří, kdy se příroda probouzela k životu. S Motýlky jsme pozorovaly první zelenající se listy, květiny, které začaly vykukovat ze země, a sluníčko, které začalo hřát. To byl velký důvod k radosti a oslavě příchodu jara. V naší třídě jsme poslouchaly čím dál hlasitější zpěv ptáčků a jedním z našich tvořivých projektů bylo vytvoření ptáčka z přírodního materiálu – šišky. Děti se s nadšením pustily do práce, zdobily šišky, přidávaly křídla a zobáky a tvořily celé hejna barevných ptáků, které si pak odnesly domů. Březen nás také naučil důležitosti pracovitosti a pořádku. Společně jsme se učili, jak udržovat naši třídu čistou a příjemnou pro všechny. Děti se zapojovaly do úklidových aktivit s nadšením a zodpovědností, což nám všem pomáhalo vytvářet prostředí, ve kterém se cítíme dobře. Jedním z našich projektů bylo také očištění květin a vytvoření jarního hnízda na výstavu. Děti se také učily o různých druzích květin a poznávali zvířata s jejich mláďaty. Pak už se blížili Velikonoce a my jsme s dětmi objevovali tradice a zvyky. S dětmi se se také pustily do polytechnického tvoření. Trpělivost vyžadovalo zejména zatloukání hřebíků, děti se však nezalekly výzvy a vytvořili krásná velikonoční hnízda, do kterých si obarvili každý své vajíčko.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *