KVĚTEN U PTÁČKŮ

  • 0 komentářů

Květen jsme v Ptáčcích zahájili ve jménu lásky povídáním o jarních tradicích – stavění májek, líbání pod rozkvetlou třešní, svátek matek. Děti si společně zahrály na májový průvod, na májku a zatančily si tanec zamilovaných. Májky jsme měli možnost vidět při výletě na školce v přírodě, kde se místním mládencům vedlo a měli vážně velkou sbírku májek z okolních vesnic. Na školce v přírodě jsme se proměnili v rytíře a princezny. Měli jsme důležitý úkol, najít prokletý meč a tím zachránit celé království. Na nelehké cestě nám byla pomocnicí a průvodcem dračice Agaté a díky její pomoci, spolupráci a velké odvaze jsme vše zvládli a celé království zachránili. Po návratu nás čekal čas plný otázek, protože, kdo se neptá, ten se nic nedoví. Děti se dozvěděly, k čemu jsou dobré dopravní značky, kde se berou rostliny, proč se nemůžeme sami polechtat…, navštívily infocentrum, kde se dozvěděly mnoho zajímavostí o Ústí nad Labem. Spoustu věcí si mohly také sami vyzkoušet,  navštívily dopravní hřiště, vyrobily si krásné lapače snů, zahradničily a společně vytvořily záhonky pro dýně. Na konci měsíce jsme i přes nepřízeň počasí společně oslavili Den dětí. Děti čekala spousta stanovit s úkoly a nakonec party plná dobrot a tance.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *