1. den na školandě

Po vstávání, česání, oblékání, čištění zoubků se děti vydaly do jídelny, kde pro ně byla připravena velká snídaně v podobě švédského stolu. Děti si vybraly, na co měly chuť. Většina si šla přidat. Po snídani objevily psaní od Čtyřlístku, který pro ně připravil dopolední cestu kolem Lázeňského vrchu, která nás dovedla až k Máchovu jezeru. Po cestě nám pohádkoví kamarádi Fifinky, Bobíka, Pinďi a Myšpulína – Vodník, Popelka a Pták Ohnivák připravili zajímavé hry. U Máchova jezera děti dostaly do ruky lžíce, do nichž nabíraly vodu s dušičkami a jak už to tak bývá, nezůstalo jen u hry a na břehu si užily první letošní cachtání. Další hra byla s Ptákem Ohnivákem, kterého díky barevným papírům symbolizujícím peří ze sebe vytvořila Jana, které jsme zavázali oči. Úkolem dětí bylo přiblížit se k Ohnivákovi a vzít mu pár pírek. Zažily jsme u toho spousty legrace a děti zkoušely různé taktiky, aby měly pírek co nejvíc. U penzionu se děti proměnily v Popelky a třídily hrách, fazole a čočku. K obědu jsme měli vývar s nudlemi a špagety s boloňskou omáčkou. Po obídku bylo trochu klídku. A pak svačina a další dopis. Fifinka nás poslala za Zlatovláskou, která chtěla pomoci s navlékáním korálků a Myšpulín nás vyslal k dalším pohádkovým kamarádům, se kterými si děti zahrály pexeso. Nejšikovnější Zlatovláskou se stala Lucinka, Anička a Sofinka. Vodnické klání vyhrály Motýlci, stejně tak i hru Popelky. V pexese pak byly nejlepší děti ze třídy Ptáčků. U večeře se děti nadlábly borůvkovými knedlíky, pohrály si a po převlečení, přípravě hromádek oblékání na ráno, vyčištění zoubků a přečtené pohádce rychle usnuly. Děkujeme za komentář 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 comments

 • Jitka Čáslavová
  23. května 2016 at 20:15

  Děkujeme za zprávy ze školky v přírodě, dětičky vypadají moc spokojeně. Snad vydrží počasí a užijete si to až do pátku ☺

 • Helena Pokorná
  24. května 2016 at 07:22

  Holky, jste SUPER! Moc díky!

 • Marcela Cveková
  24. května 2016 at 16:21

  Jste všichni úžasní!! Krásné fotky a vyjadřuji velký respekt všem učitelkám za jejich super nápady a aktivity, které děti, jak vidno, nesmírně baví. Skvělé!!!
  Děkuji za uskutečnění školky v přírodě v tak nádherném prostředí.
  Babička Klárky Cvekové

 • Barbora Rychtaříková
  24. května 2016 at 19:33

  Díky moc. Jako bychom tam byli s vámi. Super fotky s pohledama a v postýlkách. 🙂