Upřímní Ptáčci

  • 0 komentářů

Měsícem únorem nás bude provázet téma upřímnosti. Co je to upřímnost, jestli je lepší jednat přímo, nebo hledat okliky. Co je to lež, proč lžeme…o tom všem si povídáme, hledáme společně s dětmi řešení, víme, že ne vždy je jednoduché říkat pravdu/ jednat přímo, nebo přijímat pravdu. Poznají na nás rodiče, když lžeme? Děti se shodly, že ano…někdy stačí zmáčknout nos. Někdy lžeme, že se vychloubáme, někdy – děláme si legraci, někdy jen proto, že neznáme pravdu – nevědomky. Podvod – lež je špatný, na tom jsme se shodli.

Hráli jsme si na školu (jen s předškoláky). Děti se střídaly v roli učitele/učitelky a snažily se učit pravdu, nebo umět přiznat, že pravdu neznají…třeba jim někdo poradí. Hru jsme hrály dva dny za sebou, velmi je bavila a žádaly pokračování. Ukazovaly si na mapě ČR, na mapě světa a dokazovaly své nemalé znalosti, jiné děti učily s obrázkovou knihou, co vědí o lidském těle, jiné učily čísla a písmena.

Malé děti tvořily s paní asistentkou Míšou výtvarná díla voskovými barvami.

Jedno dopoledne jsme se tvorbě – tentokrát koláži – věnovali všichni. Na zahřátí v zimním měsíci jsme malovali a lepili šálky čaje či horkého kakaa, které jsme doplnili látkovým ubrouskem. O výsledcích se můžete přesvědčit hned ve vstupu do třídy.

Úterý nás poctilo nádherným i když větrným počasím a my se vydali na nábřeží Labe krmit kachny, labutě a racky. Pro děti to byl nádherný zážitek. Mnohé vyprávěly, že s rodiči chodí takto krmit často. Pokračovali jsme podél Labe krátkou vycházkou a trolejbusem zpět ke školce, abychom stihli oběd.

Týden byl zakončen netradičním zážitkem v podobě Sférického kina a filmu Polaris. Promítání na vnitřní stranu obrovské kupole bylo pro děti něco nového. Čtyřicetiminutový naučný film, uzpůsobený dětem v MŠ vyprávěl příběh tučňáka, ledního medvěda a jejich cesty do vesmíru. Celý zážitek byl zakončen soutěží, kterou si pro nás paní, která promítala, připravila. Každý získal nějakou odměnu za svou pozornost a znalosti.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *