Zkouška mých smyslů u Ptáčků

  • 0 komentářů

Minulý týden u Ptáčků začal povídáním o tom, jaké smysly člověk má. Děti překvapily svými znalostmi. Naučili jsme se básničku, která nám připomíná smysly a smyslová ústrojí. Pomocí hry jsme trénovali svůj hmat a sluch, kdy jsme bez zrakové kontroly poznávali hmatem vzory na dřevěných kostkách, nebo rozpoznávaly barvu sluchových kostek – děti si předem vyzkoušely, jak chrastí zelená a jak červená kostka. Také jsme si zahrály známou hru Tichá pošta, abychom v praxi zjistili, že nás mohou smysly i klamat. Velmi zábavné pak bylo poznávání zvuků z CD, kde byly nejen zvuky zvířat, ale i spotřebičů, dopravních prostředků a jiné. Nejen pro uši byl pak příjemný hudební pořad Toulavá kytara, kde jsme se dozvěděli něco o hudebních nástrojích, zatančili si, zazpívali i poslouchali. výtvarně děti ztvárnily některý ze svých smyslů – co rád dělám/ práce jsou k vidění na vstupních dveřích.

Předškoláky čekalo hned několik „Velkých dní“. Po tom, co se zúčastnili zápisů do škol, je čekala zkouška znalostí a dovedností na dopravním hřišti. Dozvěděli se, jaká má být správná přilba, jak je důležité neplést si levou a pravou stranu a jak se rozhlédnout či naopak dát přednost u přechodu pro chodce. Většina dětí byla velmi nadšena z možnosti si zajezdit na kole či koloběžce na tak obrovském prostoru.

Počasí nám minulý týden přálo a tak jsme se společně pustili do práce na naší zahradě MŠ. uklidily jsme klacíky a připravili je k ohništi a také jsme se naučili přesazovat kytičky. Děti tak pomohly zkrášlit své okolí – přístupovou cestu MŠ.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *